Wyniki zawodów

Inauguracja sezonu w nowych barwach

Wyniki zawodów | 2019-03-27 | Publikujący: WKS Piscari Lublin

W niedzielę 24 marca spotkaliśmy się na zawodach inauguracyjnych sezon 2019. Była to pierwsza tura rozpoczynająca rywalizację o tytuł Mistrza naszego klubu pod nową nazwą "Piscari Lublin".

Miejscem naszych zmagań tym razem był Majdan Zahorodyński. Wśród stałych bywalców była też dwójka debiutantów w naszych szeregach, a byli to Martyna Kursa oraz Damian Kwitkowski. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 13 klubowiczów. Po szybko i sprawnie przeprowadzonym losowaniu (i tradycyjnym "łykiem" rozgrzwającym, bo z rana czuć było jeszcze zimę) zawodnicy udali się na wylosowane przez siebie stanowiska rozpoczynając przygotowania.

Uczestnicy podzieleni zostali na 2 sektory. O godzinie 10 rozpoczęliśmy 4 godzinne zmagania. Większość startujących nastawiła się na regularne odławianie płoci, w którą obfituje Majdan Zahorodyński. Niestety, nie tym razem. Dobranie się do płotek skutecznie utrudniały tego dnia niewymiarowe wzdręgi dając się we znaki zawodnikom. Dodatkowo zamiast wspomnianych wcześniej płoci, zdecydowanie częściej trafiały się "płoteczki". Przynajmniej nie mogliśmy narzekać na pogodę, nie licząc oczywiście momentami silnych porywów wiatru.

Członkom naszego klubu nie można zarzucić jednak braku wytrwałości i ducha sportowej rywalizacji. I tak po 4 godzinach zmagań w sektorze A bezkonkurencyjny okazał się wracający po przerwie Kamil Skwarzyński z wynikiem 2500pkt. Drugie miejsce z wynikiem 1150pkt zajęła Martyna Kursa. Znakomity debiut zapowiada sezon pełen sukcesów! Trzecie miejsce dla Kamila Żechowskiego 1100pkt. W sektorze B walka była bardziej wyrównana. Ostatecznie po zaciętej walce z Tomkiem Michalakiem i drobnymi wzdręgami zwyciężył Paweł Hondra z wynikiem 1650pkt. Na drugim miejscu uplasował się Tomek Michalak 1350pkt, a miejsce 3 przypadło naszemu "na zawsze liderowi" Andrzejowi Wasilowi 1100pkt. Po zakończeniu na zawodników czekał poczęstunek w postaci gorącej kiełbasy z grilla. Sezon 2019 można uznać za oficjalnie  rozpoczęty!

Już niebawem kolejna relacja ze zmagań zawodników Klubu Piscari Lublin, a w załączniku możecie zobaczyć pełne wyniki zawodów.

Zdjęcia z zawodów pod poniższym linkiem: